Divi 1.0 - en to ro translation catalogue (67 entries)

en: The browser version you are currently using is outdated. Please update to the newest version.
ro: Versiunea de browser pe care o utilizați în prezent este depășită. Vă rugăm actualizați la ultima versiune.

en: You reached your server memory limit. Please try increasing your PHP memory limit.
ro: Ați atins limita serverului dumneavoastră. Vă rugăm încercați mărirea limitei memoriei dumneavoastră PHP.

en: This file cannot be imported. It may be caused by file_uploads being disabled in your php.ini. It may also be caused by post_max_size or/and upload_max_filesize being smaller than file selected. Please increase it or transfer more substantial data at the time.
ro: Acest fișier nu poate fi importat. Cauza poate fi dezactivarea file_uploads în php.ini. Altă cauză poate fi dimensiunea mai mică decât a fișierului selectat a post_max_size sau/și upload_max_filesize. Vă rugăm măriți-le sau transferați date mai substanțiale în acel moment.

en: Invalid File format. You should be uploading a JSON file.
ro: Format fișier invalid. Trebuie să încărcați un fișier JSON.

en: This file should not be imported in this context.
ro: Acest fișier nu trebuie importat în acest context.

en: Import estimated time remaining: %smin
ro: Timp estimativ importare rămas:  %smin

en: Export estimated time remaining: %smin
ro: Timp estimativ exportare rămas: %smin

en: Backup estimated time remaining: %smin
ro: Timp estimativ backup rămas: %smin

en: Portability
ro: Portabilitate

en: Export
ro: Exportare

en: Import
ro: Importare

en: Exporting your %s will create a JSON file that can be imported into a different website.
ro: Exportarea %s va crea un fișier JSON care poate fi importat pe un website diferit.

en: Export File Name
ro: Exportare nume fișier

en: Only export selected items
ro: Exportă doar obiectele selectate

en: Export %s
ro: Exportare %s

en: Cancel Export
ro: Anulează Export

en: Importing a previously-exported %s file will overwrite all content currently on this page.
ro: Importare unui fișier %s exportat anterior va suprascrie tot conținutul existent pe această pagină.

en: Select a previously-exported Divi Builder Layouts file to begin importing items. Large collections of image-heavy exports may take several minutes to upload.
ro: Selectați fișierul exportat anterior cu afișaje Divi Builder pentru a începe importarea obiectelor. Colecțiile mari de imagini greu de exportat pot dura câteva minute să fie încărcate.

en: Importing a previously-exported %s file will overwrite all current data. Please proceed with caution!
ro: Importarea unui fișier %s exportat anterior va suprascrie toate datele existente. Vă rugăm continuați cu atenție!

en: Select File To Import
ro: Selectați fișierul de importat

en: No File Selected
ro: Niciun fișier electat

en: Choose File
ro: Alegeți fișier

en: Download backup before importing
ro: Descărcați backup înainte de importare

en: Import %s
ro: Importare %s

en: Cancel Import
ro: Anulează Import

en: Import & Export
ro: Importare & exportare

en: The export process failed. Please refresh the page and try again.
ro: Procesul de exportare a eșuat. Vă rugăm reîmprospătați pagina și încercați din nou.

en: %s: You cannot create a second instance of this class.
ro: %s: Nu poți să creezi o a doua instanță a acestei clase.

en: <em>Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key into the Updates Tab in your theme and plugin settings. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page. <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">Learn more here</a></em>. If you still get this message, please make sure that your Username and API Key have been entered correctly
ro: <em>Înainte să poți să primești actualizări de produs, trebuie mai întâi să-ți autentifici înregistrarea pe Elegant Themes. Pentru aceasta, trebuie să introduci atât Numele de utilizator pentru Elegant Themes, cât și Codul API Elegant Themes în Tabul Actualizări din setările temei și pluginului. Pentru identificarea Codului API, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">conectează-te</a> la contul tău Elegant Themes și navighează la pagina <strong>Cont > Cod API</strong>. <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">Află mai multe aici</a></em>. Dacă primești în continuare acest mesaj, te rugăm asigură-te că Numele de utilizator și Codul API au fost introduse corect

en: Automatic updates currently unavailable. For all Elegant Themes products, please <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">authenticate your subscription</a> via the Updates tab in your theme & plugin settings to enable product updates. Make sure that your Username and API Key have been entered correctly.
ro: Actualizările automate sunt indisponibile momentan. Pentru toate produsele Elegant Themes, te rugăm <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">să-ți autentifici înregistrarea</a> prin intermediul tabului Actualizări din setările temă & plugin pentru activarea actualizărilor de produs. Asigură-te că Numele de utilizator și Codul API sunt introduse corect.

en: Your Elegant Themes subscription has expired. You must <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">renew your account</a> to regain access to product updates and support. To ensure compatibility and security, it is important to always keep your themes and plugins updated.
ro: Înregistrarea ta pe Elegant Themes a expirat. Trebuie <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">să-ți reînnoiești contul</a> pentru a redobândi accesul la actualizările de produs și sprijin. Pentru asigurarea compatibilității și securității, este important ca temele și pluginurile tale să fie permanent actualizate.

en: API request failed, please try again.
ro: Solicitare API eșuată, te rugăm încearcă din nou.

en: API request failed. API Key is required.
ro: Solicitare API eșuată. Codul API este necesar.

en: API Key
ro: Cod API

en: API URL
ro: URL API

en: Form ID
ro: ID Formular

en: Authorization Code
ro: Cod Autorizare

en: API Secret
ro: Secret API

en: Public API Key
ro: Cod Public API

en: Private API Key
ro: Cod Privat API

en: Account ID
ro: ID Cont

en: App Name
ro: Nume Aplicație

en: Successfully authorized. Subscribers count will be updated in background, please check back in %1$s %2$s
ro: Autorizare cu succes. Contul celor înregistrați va fi actualizat în fundal, te rugăm revino peste %1$s %2$s

en: minute
ro: minut

en: minutes
ro: minute

en: Already subscribed
ro: Deja înregistrat

en: You have signed up to a lot of lists very recently, please try again later
ro: Te-ai înscris recent pe multe liste, te rugăm încearcă din nou mai târziu

en: Opt-in
ro: Permite

en: Mailster Newsletter Plugin is not enabled!
ro: Mailster Newsletter Plugin nu este activat!

en: No lists were found. Please create a Mailster list first!
ro: Nu s-a găsit nicio listă. Te rugăm mai întâi creează o listă Mailster!

en: An error occurred. Please try again later.
ro: A apărut o eroare. Te rugăm încearcă din nou mai târziu.

en: APP ID
ro: ID APP

en: Subscribed via
ro: Înregistrat prin

en: Organization ID
ro: ID Organizație

en: Instance URL
ro: URL Instanță

en: Consumer Key
ro: Cod Client

en: Consumer Secret
ro: Secret Client

en: Organization ID cannot be empty
ro: ID Organizație nu poate fi gol

en: An error occurred. Please try again.
ro: A apărut o eroare. Te rugăm încearcă din nou mai târziu.

en: Unknown Organization ID
ro: ID Organizație Necunoscut

en: ERROR: Invalid arguments.
ro: EROARE: Argumente invalide.

en: A valid URL was not provided.
ro: Nu a fost furnizat un URL valid.

en: User has blocked requests through HTTP.
ro: Utilizatorul a blocat solicitările prin HTTP.

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
ro: Directorul destinație pentru desfășurarea fișierelor nu există sau nu este inscripționabil.

en: Once Monthly
ro: O dată pe lună

en: Configuration Error
ro: Eroare Configurare

en: Got it, thanks!
ro: Am înțeles, mulțumesc!
