Divi 1.0 - en to el translation catalogue (66 entries)

en: The browser version you are currently using is outdated. Please update to the newest version.
el: Η έκδοση του προγράμματος περιήγησης που χρησιμοποιείτε αυτή τη στιγμή είναι ξεπερασμένη. Παρακαλούμε ενημερώσετε με την τελευταία έκδοση.

en: You reached your server memory limit. Please try increasing your PHP memory limit.
el: Φτάσατε στο όριο μνήμης του διακομιστή σας. Παρακαλούμε δοκιμάστε να αυξήσετε το όριο μνήμης της PHP σας.

en: This file cannot be imported. It may be caused by file_uploads being disabled in your php.ini. It may also be caused by post_max_size or/and upload_max_filesize being smaller than file selected. Please increase it or transfer more substantial data at the time.
el: Το αρχείο αυτό δεν μπορεί να εισαχθεί. Αυτό μπορεί να οφείλεται στο ότι το file_uploads είναι απενεργοποιημένο στο αρχείο σας php.ini. Μπορεί επίσης να να οφείλεται στο ότι το post_max_size ή/και το upload_max_filesize είναι μικρότερο από το επιλεγμένο αρχείο. Παρακαλείστε αυξήστε το ή μεταφέρετε πιο ουσιαστικά δεδομένα κάθε φορά.

en: Invalid File format. You should be uploading a JSON file.
el: Μη έγκυρη μορφή αρχείου. Θα έπρεπε να ανεβάζετε ένα αρχείο JSON.

en: This file should not be imported in this context.
el: Αυτό το αρχείο δεν πρέπει να εισάγεται σε αυτό το περιβάλλον.

en: Import estimated time remaining: %smin
el: Εκτιμώμενος χρόνος εισαγωγής που απομένει: %sλεπ

en: Export estimated time remaining: %smin
el: Εκτιμώμενος χρόνος εξαγωγής που απομένει: %sλεπ

en: Backup estimated time remaining: %smin
el: Εκτιμώμενος χρόνος δημιουργίας αντιγράφου ασφαλείας που απομένει: %sλεπ

en: Portability
el: Φορητότητα

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Exporting your %s will create a JSON file that can be imported into a different website.
el: Η εξαγωγή του %s σας θα δημιουργήσει ένα αρχείο JSON το οποίο μπορεί να εισαχθεί σε μια διαφορετική ιστοσελίδα.

en: Export File Name
el: Όνομα Αρχείου Εξαγωγής

en: Only export selected items
el: Εξάγετε μόνο τα επιλεγμένα στοιχεία

en: Export %s
el: Εξάγετε το %s

en: Cancel Export
el: Ακύρωση Εξαγωγής

en: Importing a previously-exported %s file will overwrite all content currently on this page.
el: Η εισαγωγή ενός προηγουμένως εξαχθέντος αρχείου %s θα αντικαταστήσει όλα τα τρέχοντα περιεχόμενα αυτής της σελίδας.

en: Select a previously-exported Divi Builder Layouts file to begin importing items. Large collections of image-heavy exports may take several minutes to upload.
el: Επιλέξτε ένα προηγουμένως εξαχθέν αρχείο Builder Layouts για να ξεκινήσετε την εισαγωγή στοιχείων. Μεγάλες συλλογές εξαγωγών με πολλές εικόνες μπορεί να χρειαστούν αρκετά λεπτά για να φορτωθούν.

en: Importing a previously-exported %s file will overwrite all current data. Please proceed with caution!
el: Η εισαγωγή ενός προηγουμένως εξαχθέντος αρχείου %s θα αντικαταστήσει όλα τα τρέχοντα περιεχόμενα. Παρακαλούμε προχωρήστε με προσοχή!

en: Select File To Import
el: Επιλέξτε Αρχείο Προς Εισαγωγή

en: No File Selected
el: Δεν Επιλέχθηκε Αρχείο

en: Choose File
el: Επιλέξτε Αρχείο

en: Download backup before importing
el: Κατεβάστε αντίγραφο ασφαλείας πριν την εισαγωγή

en: Import %s
el: Εισάγετε %s

en: Cancel Import
el: Ακύρωση Εισαγωγής

en: Import & Export
el: Εισαγωγή & Εξαγωγή

en: The export process failed. Please refresh the page and try again.
el: Η διαδικασία εξαγωγής απέτυχε. Παρακαλούμε ανανεώστε τη σελίδα και δοκιμάστε πάλι.

en: %s: You cannot create a second instance of this class.
el: %s: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία δεύτερου στιγμιότυπου αυτής της κλάσης.

en: <em>Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key into the Updates Tab in your theme and plugin settings. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page. <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">Learn more here</a></em>. If you still get this message, please make sure that your Username and API Key have been entered correctly
el: <em> Πριν μπορέσετε να λάβετε ενημερώσεις προϊόντων, πρέπει πρώτα να επαληθευτεί η  Elegant Themes συνδρομή σας. Για να γίνει αυτό, θα πρέπει να εισάγετε τόσο το όνομα χρήστη Elegant Themes όσο και το κλειδί Elegant Themes API στην καρτέλα Ενημερώσεις στις ρυθμίσεις θέματος και plugin. Για να βρείτε το κλειδί API, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page. <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">Μάθετε περισσότερα εδώ</a></em>. Αν λαμβάνετε ακόμη αυτό το μήνυμα, παρακαλούμε σιγουρευτείτε ότι το όνομα χρήστη και το Κλειδί API έχουν εισαχθεί σωστά

en: Automatic updates currently unavailable. For all Elegant Themes products, please <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">authenticate your subscription</a> via the Updates tab in your theme & plugin settings to enable product updates. Make sure that your Username and API Key have been entered correctly.
el: Μη διαθέσιμες οι αυτόματες ενημερώσεις αυτή τη στιγμή. Για όλα τα προϊόντα Elegant Themes, παρακαλούμε <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">επαληθεύστε τη συνδρομή σας</a> μέσω της καρτέλας Ενημερώσεις στις ρυθμίσεις θέματος και plugin για να ενεργοποιήσετε τις ενημερώσεις προϊόντων. Σιγουρευτείτε ότι το όνομα χρήστη και το Κλειδί API έχουν εισαχθεί σωστά.

en: Your Elegant Themes subscription has expired. You must <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">renew your account</a> to regain access to product updates and support. To ensure compatibility and security, it is important to always keep your themes and plugins updated.
el: Η συνδρομή σας Elegant Themes έχει λήξει. Πρέπει να <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">ανανεώσετε τον λογαριασμό σας</a> για να έχετε πάλι πρόσβαση στις ενημερώσεις προϊόντων και την υποστήριξη. Για να εξασφαλίσετε συμβατότητα και ασφάλεια, είναι σημαντικό να κρατάτε πάντα ενημερωμένα τα θέματα και τα plugin.

en: API request failed, please try again.
el: Το αίτημα API απέτυχε, παρακαλούμε προσπαθήστε πάλι.

en: API request failed. API Key is required.
el: Το αίτημα API απέτυχε, απαιτείται κλειδί API

en: API Key
el: Κλειδί API

en: Form ID
el: ID Φόρμας

en: Authorization Code
el: Κωδικός Εξουσιοδότησης

en: API Secret
el: Μυστικό API

en: Public API Key
el: Δημόσιο Κλειδί API

en: Private API Key
el: Ιδιωτικό Κλειδί API

en: Account ID
el: ID Λογαριασμού

en: App Name
el: Όνομα Εφαρμογής

en: Successfully authorized. Subscribers count will be updated in background, please check back in %1$s %2$s
el: Επιτυχημένη εξουσιοδότηση. Η μέτρηση συνδρομητών θα ενημερωθεί στο παρασκήνιο, παρακαλούμε ελέγξτε πάλι σε %1$s %2$s

en: minute
el: λεπτό

en: minutes
el: λεπτά

en: Already subscribed
el: Υπάρχει ήδη συνδρομή

en: You have signed up to a lot of lists very recently, please try again later
el: Εγγραφήκατε σε πολλές λίστες τελευταία, παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα

en: Opt-in
el: Συμμετοχή

en: Mailster Newsletter Plugin is not enabled!
el: Το plugin για το Δελτίο Mailster δεν είναι ενεργοποιημένο!

en: No lists were found. Please create a Mailster list first!
el: Δεν βρέθηκαν λίστες. Παρακαλούμε δημιουργήστε πρώτα μια λίστα Mailster!

en: An error occurred. Please try again later.
el: Παρουσιάστηκε κάποιο λάθος. Παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα.

en: APP ID
el: ID Εφαρμογής

en: Subscribed via
el: Συνδρομή μέσω

en: Organization ID
el: ID Οργανισμού

en: Instance URL
el: URL Στιγμιότυπου

en: Consumer Key
el: Κλειδί Καταναλωτή

en: Consumer Secret
el: Μυστικό Καταναλωτή

en: Organization ID cannot be empty
el: Το ID Οργανισμού δεν μπορεί να είναι κενό

en: An error occurred. Please try again.
el: Παρουσιάστηκε κάποιο λάθος. Παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα.

en: Unknown Organization ID
el: Άγνωστο ID Οργανισμού

en: ERROR: Invalid arguments.
el: ΛΑΘΟΣ: Μη έγκυρα ορίσματα.

en: A valid URL was not provided.
el: Δεν δόθηκε έγκυρη URL.

en: User has blocked requests through HTTP.
el: Ο χρήστης έχει αποκλείσει αιτήματα μέσω HTTP.

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
el: Ο κατάλογος προορισμού για τη ροή αρχείων δεν υπάρχει ή δεν επιτρέπεται η εγγραφή σε αυτόν.

en: Once Monthly
el: Κάθε Μήνα

en: Configuration Error
el: Λάθος παραμετροποίησης

en: Got it, thanks!
el: Το κατάλαβα, ευχαριστώ!
