Divi 1.0 - en to da translation catalogue (65 entries)

en: The browser version you are currently using is outdated. Please update to the newest version.
da: Browser-versionen du bruger i øjeblikket, er forældet. Opdater venligst til den nyeste version.

en: You reached your server memory limit. Please try increasing your PHP memory limit.
da: Du har nået grænsen for din server-hukommelse. Prøv venligst at hæve din PHP-hukommelsesgrænse.

en: This file cannot be imported. It may be caused by file_uploads being disabled in your php.ini. It may also be caused by post_max_size or/and upload_max_filesize being smaller than file selected. Please increase it or transfer more substantial data at the time.
da: Denne fil kan ikke importeres. Det kan være på grund af at file_uploads er deaktiveret i din php.ini. Det kan også være på grund af at post_max_size og/eller upload_max_filesize er mindre end den valgte fil. Hæv den venligst eller overfør mere væsentlige data på det tidspunkt.

en: Invalid File format. You should be uploading a JSON file.
da: Ugyldigt filformat. Du skal uploade en JSON fil.

en: This file should not be imported in this context.
da: Denne fil skal ikke importeres i denne sammenhæng.

en: Import estimated time remaining: %smin
da: Forventet resterende import-tid: %smin

en: Export estimated time remaining: %smin
da: Forventet resterende eksport-tid: %smin

en: Backup estimated time remaining: %smin
da: Forventet resterende tid til sikkerhedskopiering: %smin

en: Portability
da: Bærbarhed

en: Export
da: Eksport

en: Exporting your %s will create a JSON file that can be imported into a different website.
da: Eksportering af din %s vil danne en JSON fil der kan importeres ind i et andet netsted.

en: Export File Name
da: Eksporter filnavn

en: Only export selected items
da: Eksporter kun valgte objekter

en: Export %s
da: Eksporter %s

en: Cancel Export
da: Annuller eksport

en: Importing a previously-exported %s file will overwrite all content currently on this page.
da: Importering af en tidligere eksporteret %s fil vil overskrive alt nuværende indhold på denne side.

en: Select a previously-exported Divi Builder Layouts file to begin importing items. Large collections of image-heavy exports may take several minutes to upload.
da: Vælg en tidligere eksporteret Divi Builder Layouts-fil for at begynde på at importere objekter. Store samlinger af billedtunge eksporteringer kan tage flere minutter at uploade.

en: Importing a previously-exported %s file will overwrite all current data. Please proceed with caution!
da: Importering af en tidligere eksporteret %s fil vil overskrive alle nuværende data. Gå frem med forsigtighed!

en: Select File To Import
da: Vælg fil der skal importeres

en: No File Selected
da: Ingen fil valgt

en: Choose File
da: Vælg fil

en: Download backup before importing
da: Download sikkerhedskopi før importering

en: Import %s
da: Importer %s

en: Cancel Import
da: Annuller import

en: Import & Export
da: Import og eksport

en: The export process failed. Please refresh the page and try again.
da: Eksportprocessen fejlede. Genopfrisk venligst siden og prøv igen.

en: %s: You cannot create a second instance of this class.
da: %s: Du kan ikke oprette endnu en instans af denne klasse.

en: <em>Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key into the Updates Tab in your theme and plugin settings. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page. <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">Learn more here</a></em>. If you still get this message, please make sure that your Username and API Key have been entered correctly
da: <em>Før du kan modtage produktopdateringer, skal du først bekræfte dit Elegant Themes abonnement. For at gøre dette skal du både indtaste dit Elegant Themes brugernavn og din Elegant Themes API-nøgle i opdateringsfanen i dit tema og dine plugin-indstillinger. Lokaliser din API-nøgle ved at <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">logge ind</a> på din Elegant Themes konto og naviger frem til <strong>Konto > API-nøgle</strong> siden. <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">Lær mere her</a></em>. Hvis du stadig får denne besked, skal du sørge for at dit brugernavn og din API-nøgle er blevet indtastet korrekt

en: Automatic updates currently unavailable. For all Elegant Themes products, please <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">authenticate your subscription</a> via the Updates tab in your theme & plugin settings to enable product updates. Make sure that your Username and API Key have been entered correctly.
da: Automatiske opdateringer er midlertidigt utilgængelige. For alle Elegant Themes produkter, venligst <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">bekræft dit abonnement</a> via opdateringsfanen i dine tema- og plugin-indstillinger for at aktivere produktopdateringer. Sørg for at dit brugernavn og din API-nøgle er blevet indtastet korrekt.

en: Your Elegant Themes subscription has expired. You must <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">renew your account</a> to regain access to product updates and support. To ensure compatibility and security, it is important to always keep your themes and plugins updated.
da: Dit Elegant Themes abonnement er udløbet. Du skal <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">fornye din konto</a> for at få adgang til produktopdateringer og hjælp igen. For at sikre kompatibilitet og sikkerhed, er det vigtigt at holde dine temaer og plugins opdateret.

en: API request failed, please try again.
da: API-anmodning fejlede, prøv venligst igen.

en: API request failed. API Key is required.
da: API-anmodning fejlede. API-nøgle er påkrævet.

en: API Key
da: API-nøgle

en: Form ID
da: Formular-ID

en: Authorization Code
da: Bekræftelseskode

en: API Secret
da: Hemmelig API

en: Public API Key
da: Offenlig API-nøgle

en: Private API Key
da: Privat API-nøgle

en: Account ID
da: Konto-ID

en: App Name
da: App-navn

en: Successfully authorized. Subscribers count will be updated in background, please check back in %1$s %2$s
da: Bekræftelse gennemført. Abonnentoptælling vil blive opdateret i baggrunden, tjek venligst igen om %1$s %2$s

en: minute
da: minut

en: minutes
da: minutter

en: Already subscribed
da: Abonnerer allerede

en: You have signed up to a lot of lists very recently, please try again later
da: Du har registreret dig på en masse lister for nylig, prøv venligst igen senere

en: Opt-in
da: Tilvalg

en: Mailster Newsletter Plugin is not enabled!
da: Mailster nyhedsbrev-plugin er ikke aktiveret!

en: No lists were found. Please create a Mailster list first!
da: Ingen lister blev fundet. Opret venligst en Mailster-liste først!

en: An error occurred. Please try again later.
da: En fejl opstod. Prøv venligst igen senere.

en: APP ID
da: APP-ID

en: Subscribed via
da: Abonnerer via

en: Organization ID
da: Organisations-ID

en: Instance URL
da: Instans-URL

en: Consumer Key
da: Forbrugernøgle

en: Consumer Secret
da: Hemmelig forbruger

en: Organization ID cannot be empty
da: Organisations-ID skal udfyldes

en: An error occurred. Please try again.
da: En fejl opstod. Prøv venligst igen senere.

en: Unknown Organization ID
da: Ukendt organisations-ID

en: ERROR: Invalid arguments.
da: FEJL: Ugyldige argumenter.

en: A valid URL was not provided.
da: En gyldig URL blev ikke oplyst.

en: User has blocked requests through HTTP.
da: Brugeren har blokeret anmodninger gennem HTTP.

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
da: Destinationsregister for fil-streaming eksisterer ikke, eller er ikke skrivbart.

en: Once Monthly
da: Én gang om måneden

en: Configuration Error
da: Konfigurationsfejl

en: Got it, thanks!
da: Forstået, tak!
